Tuje Szmaragd Lubelskie - sprzedaż hurtowa

Potrzebujesz wiele drzewek smaragd i tylko sprzedaż hurtowa wchodzi w grę? A może chcesz je zasadzić w swoim ogrodzie i potrzebujesz tylko kilku? Nieważne czy interesują Cię pojedyncze sztuki czy ilości hurtowe, zapraszamy do firmy Marcol. Zaopatrują się u nas sklepy, centra ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, a także firmy zajmujące się na co dzień ogrodnictwem lub sprzedażą roślin. Nieo jest nam również sprzedaż skierowana do osób prywatnych, które aranżują teren wokół domu czy też ogród. Chętnie doradzamy i podpowiadamy jakie krzewy zakupić i jak dobrze o nie dbać. Zamówiony szmaragd w hurcie i detalu jest wykopywany z gruntu i przygotowywany zgodnie z zamówieniem Klienta. Zwykle krzewy wykopywane są w okresie wiosennym od marca do maja i w sezonie jesiennym od września do przymrozków. Przy jednorazowym oraz gotówkowym zakupie roślin udzielamy Klientom rabatów. O szczegóły możesz dopytać zamawiając smaragd za pomocą poczty elektronicznej, formularza kontaktowego czy też telefonicznie. Jeśli interesują Cię tuje szmaragd z województwa lubelskiego, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Tuje Szmaragd Lubelskie

Smaragd - Żytownik zachodni - Naturalny żywopłot

Jeśli do naszej koncepcji ogrodu nie pasuje sztywna forma żywopłotu formowanego, ale chcemy odgrodzić się naturalną barierą, możemy zastanowić się nad żywopłotem nieformowanym. Jest on prostszy w utrzymaniu, a przy wyborze odpowiedniej rośliny może wyglądać pięknie. Popularnym wyborem na taki typ szpaleru jest żywotnik zachodni "Smaragd" (tuja "Szmaragd").

Stanowisko: słoneczne, półcieniste

Wysokość: 2-3m

Barwa igieł: Zielona

Kolor drewna: Lekko żółtawy

Pokrój: Stożkowy

Zimozielone: Tak

 

Żytownik zachodni "Smaragd"

Charakterystyka th. occ. "Smaragd"

Najciekawszą cechą tej odmiany żywotnika zachodniego jest piękny, niemal idealnie stożkowy kształt. Osiąga on 2-3m wysokości oraz tworzy zwartą, intensywnie zieloną koronę. Gałązki o liściach w formie malutkich łusek nie brązowieją na zimę, więc cały rok możemy cieszyć się intensywną zielenią. Gruczołki żywiczne na łuskach zapewniają przyjemny zapach. Ciekawe, lekko żółtawe drewno jest lekkie i miękkie, ale bardzo odporne na gnicie oraz bardzo trwałe. Malutkie, centymetrowe szyszki latem są żółtozielone, a po dojrzeniu jasnobrązowe. Piękno i miły zapach są jednak zwodnicze - żywotnik zachodni jest silnie trujący ze względu na zawartość tujonów, więc należy unikać jedzenia go.

Dzięki zwartemu pokrojowi cała roślina sprawdza się we wszystkich rodzajach szpalerów oraz żywopłotach. Nasadzony w odstępach 50-60cm utworzy jednolity, naturalnie wyglądający żywopłot o ciekawym kształcie. Jednocześnie jej geometryczny kształt czyni ją atrakcyjnym wyborem do grup roślinnych.

Wymagania Th. occ. "Smaragd"

Wymagania żywotnika zachodniego odmiany "Smaragd" nie są wygórowane, między innymi dzięki wysokiej mrozoodporności. Należy jednak dużą uwagę zwracać na wilgotność. Nasadzenie należy wykonywać pod szkłem, aby zapewnić warunki odpowiednie dla ukorzenienia. Płytki system korzeniowy sprawia, że tuja ta może słabiej rosnąć w zbyt suchych warunkach, a także wywracać się przy silnym wietrze. Wymaga zarówno wilgotnej gleby, jak powietrza. Jeśli planujemy wykorzystanie "Smaragdu" jako solitera lub w luźnym szpalerze, należy zadbać o ochronę przed uszkodzeniami związanymi z wiatrem. Najlepiej rośnie w przeciętnych, żyznych i lekko kwaśnych glebach. Słabo znosi niestety zanieczyszczenie powietrza, więc raczej nie nadaje się do obszarów wielkomiejskich. Dobrze rozwija się w słońcu i półcieniu, ale w pełnym cieniu może rosnąć powoli i uzyskać luźniejszy pokrój.

Tego typu niewielkie wymagania świetnie wynagradzane są przez wdzięczną, piękną roślinę jaką jest tuja "Smaragd". Jej stożkowy kształt ma wiele zastosowań, od tworzenia naturalnych ogrodzeń, aż po ciekawe elementy grup roślinnych. Nie jest wymagający oraz nie wymaga formowania, więc jest łatwy w utrzymaniu. Zimą może dodawać pięknej, intensywnej zieleni do naszego ogrodu. Tuje Szmaragd Lubelskie - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

Potrzebujesz wiele drzewek smaragd i tylko sprzedaż hurtowa wchodzi w grę? A może chcesz je zasadzić w swoim ogrodzie i potrzebujesz tylko kilku? Nieważne czy interesują Cię pojedyncze sztuki czy ilości hurtowe, zapraszamy do firmy Marcol. Zaopatrują się u nas sklepy, centra ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, a także firmy zajmujące się na co dzień ogrodnictwem lub sprzedażą roślin. Nieobca jest nam również sprzedaż skierowana do osób prywatnych, które aranżują teren wokół domu czy też ogród. Chętnie doradzamy i podpowiadamy jakie krzewy zakupić i jak dobrze o nie dbać. Zamówiony szmaragd w hurcie i detalu jest wykopywany z gruntu i przygotowywany zgodnie z zamówieniem Klienta. Zwykle krzewy wykopywane są w okresie wiosennym od marca do maja i w sezonie jesiennym od września do przymrozków. Przy jednorazowym oraz gotówkowym zakupie roślin udzielamy Klientom rabatów. O szczegóły możesz dopytać zamawiając smaragd za pomocą poczty elektronicznej, formularza kontaktowego czy też telefonicznie. Jeśli interesują Cię tuje szmaragd z województwa lubelskiego, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!