Tuja Brabant - sprzedaż hurtowa

Firma MarcPol prowadzi sprzedaż hurtową żywotników zachodnich Brabant. Oferujemy wiele różnych krzewów, w tym także thuje brabant w hurcie. Naszymi Klientami są sklepy ogrodnicze, hurtownie ogrodnicze, a także osoby i firmy, które profesjonalnie zajmują się ogrodnictwem czy też sprzedażą drzewek takich jak tuja brabant. Nasza oferta skierowana jest również do osób prywatnych. Jeśli potrzebujesz jedynie kilku drzewek do zagospodarowania terenu przy domu czy też ogrodu, to również zapraszamy do Marcpol. Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze oraz doradzimy jak odpowiednio o nie dbać, aby przez długie lata pięknie wyglądały. Przy zakupach jednorazowych oraz płatnych gotówką oferujemy rabaty zależne od kwoty całego zamówienia. O szczegóły możesz dopytać zamawiając brabant w hurcie za pomocą poczty elektronicznej, formularza kontaktowego lub telefonicznie. Zamówione u nas tuje brabant na sprzedaż zawsze są przygotowywane zgodnie z zamówieniem Klienta. Wykopywanie krzewów odbywa się w okresie wiosennym od marca do maja oraz jesiennym, czyli od początku września do pierwszych przymrozków. Nie zwlekaj zamów już dziś wysokiej jakości drzewka tuja brabant w hurcie od firmy Marcpol. Zapraszamy!

Tuje brabant hurt

Brabant - Żywotnik zachodni - Żywopłoty formowane

Jednym z najpopularniejszych wyborów drzewek iglastych na żywopłot formowany jest żywotnik zachodni ‘Brabant’ (tuja 'Brabant'). Dzięki temu, że wymaga przeciętnych gleb, w miarę dobrze znosi półcień oraz jest bardzo mrozoodporny, jest to doskonały wybór. Jest bardzo łatwy w formowaniu i dobrze je przyjmuje, więc sprawdzi się świetnie jako żywopłot. Na tym jednak jego zalety się nie kończą.

Stanowisko: słoneczne, półcieniste

Wysokość: 3-5m

Barwa igieł: Zielona

Wilgotność gleby: Duża

Pokrój: Kolumnowy

Zimozielone: Tak

 

Żywotnik zachodni "Brabant"

Charakterystyka Th. occ. "Brabant"

Tuja odmiany "Brabant" osiąga 3-5m wysokości, co czyni w wyjątkowo szybkim tempie - nawet do 40cm rocznie. Dzięki temu możemy uformować piękny żywopłot już w kilka lat po nasadzeniu. Rośnie szeroko, w formie kolumny zaczynającej się przy ziemi. Gęsta, zwarta korona o krótkich konarach składa się z płaskich, jasnozielonych gałązek. W trakcie zimy będą one nieco brunatniejsze, jednak wiosna znów przywraca im wyrazistą zieleń. Charakterystyczne liście w formie małych łusek mogą uwalniać żywiczny zapach ze względu na obecność gruczołka żywicznego. Drobne, centymetrowe szyszki w lecie są żółtozielone, po dojrzeniu są jasnobrązowe. Ciekawe, jasne drewno jest lekkie i miękkie, ale bardzo odporne na gnicie. Jego trwałość dorównuje dębowemu. Mimo apetycznej aparycji i miłego zapachu należy jednak unikać konsumpcji tej rośliny, ze względu na zawartość trujących tujonów w każdej części rośliny.

Wymagania Th. occ. "Brabant"

Wymagania żywotnika zachodniego "Brabant" nie są wygórowane. Nie toleruje on dobrze dużych zanieczyszczeń powietrza, więc raczej nie nadaje się do obszarów wielkomiejskich. Potrzebuje nasłonecznionego miejsca lub półcienia - w pełnym cieniu będzie rósł powoli i miał luźniejszy pokrój. W kwestii temperatury nie ma prawie żadnych wymagań, jest bardzo mrozoodporny. Przeciętna, żyzna i lekko kwaśna gleba zadowoli go najbardziej. "Brabant" jest niestety dosyć podatny na uszkodzenia mechaniczne jeśli rośnie jako soliter. Na zimę należy podwiązywać mu gałęzie, ponieważ nadmiar śniegu może je ułamać. Płytki system korzeniowy powoduje ryzyko wywrócenia w silnych wiatrach, szczególnie w przesuszonej glebie. Na szczęście w żywopłotach lub gęstszych szpalerach raczej nie jest narażony na tego typu problemu. Dla całego wzrostu "Brabanta" konieczna jest duża wilgotność, zarówno powietrza jak gleby. Nasadzenia dokonuje się pod szkłem wczesną wiosną lub latem, aby zapewnić wilgotność wystarczającą do ukorzenienia.

Tego typu niewielkie wymagania są jednak znakomicie wynagradzane przez piękny wygląd żywopłotów uformowanych z tej odmiany żywotnika zachodniego. Gęsty pokrój i żywy kolor sprawiają, że świetnie sprawuje się jako ozdobne ogrodzenie.