CYPRYS CYPRYSIK Formowany kula 100-140cm. 50zł/szt

Krzewy o pokroju szerokostożkowym dorastające do wysokości 2-3 metrów wysokości. Barwa igieł żółtozłocista co bardzo dobrze można zaobserwować sadząc te krzewy w miejscach nasłonecznionych. Roślina ta w lecie kiedy przyrasta jest bardzo żółta ,zaś w zimie traci lekko barwę i staje się bardziej zielona. Polecana do przydomowych ogrodów jak również dobrze i sprawca się w roli żywopłotu. 

Thuja Tuja SPIRALIS wys. 140-160 cm. 18 zł/szt


Krzew o luźnym, wąskim pokroju, osiąga do 10 m wysokości. Rocznie przyrasta do ok. 30 cm. Gałązki tego drzewa są charakterystycznie spiralnie poskręcane, łuski są ciemnozielone.
Żywotnik zachodni 'Spiralis' nadaje się zarówno do nasadzeń pojedynczych jak i grupowych. Jest krzewem kolumnowym które sadzimy w szpalerze jak i wykorzystujemy do gęstych żywopłotów
Odmiana żywotnika, charakteryzuje się lekko skręconymi rozgałęzieniami i ciwmnozielonym zabarwieniem łusek - po 10 latach osiąga od 3 do 4 m wysokości.W kolejnych latach th. gęstnieje a gałęzie kształtują się w charakterystyczne spiralne ułożenie.

Thuja Smaragd P9 wys. 40-55 cm.

Żywotnik o wąskiej, zwartej, regularnej, wąskostożkowatej i cylindrycznej koronie. Odmiana bardzo podobna do odmiany 'Columna', ale zawiązuje mało szyszek dorasta do wysokości 3-4 m wysokości. Gałązki u młodych okazów ustawione są pionowo, połyskują. Trwale zachowują (również zimą) żywozielone zabarwienie. Na pędach wierzchołkowych (u młodych okazów) łuskowate igły są odstające, rozmieszczone rzadko, długości do 4 mm, na gałązkach silnie przylegające, tępo zakończone, długości około 2,5 mm. Łuski brzuszne i grzbietowe (na dolnej i górnej płaszczyźnie gałązki) opatrzone wyraźnymi gruczołkami, boczne (na krawędziach gałązek) nieco krótsze i bez gruczołków.